Nezařazené

Základem je kontrola pH vody

Bezproblémové koupání v zářivě čisté vodě, není jen tak samo o sobě. Musí mu předcházet správné fungování filtračního oběhu, ale zároveň také kvalitní úprava bazénové vody. Jen tak si užijeme dokonalý wellness pobyt u bazénu. Navíc pozorování houpajících vln křišťálově čisté vody nás dokonale uklidní. V první řadě je třeba myslet na úpravu pH vody, které ve své podstatě po napuštění není nikdy ideální. Buď bude tvrdá, nebo měkká a ve své podstatě ani jedna není správná. K měření vody nám pomáhají testery, podle kterých se snadno zorientujeme a použijeme správnou chemii na upravení vody.

čistič bazénu

Nejčastěji se používají testovací proužky, kdy se ponoří do bazénu a v podstatě podle svého zbarvení je jasno. Je to prakticky stěžejní věc, od které se budou odvíjet další úkony, zkrátka můžeme velmi rychle reagovat na odchylky, v kterých nám pomůže bazénová chemie. Nemusíme se obávat ji použít, jelikož naší pokožce neublíží. Každý přípravek je dokonale testovaný a přizpůsobený k potřebám údržby a našeho zdraví. Daleko horší by bylo nechat vodu bez úpravy.

Měříme, kontrolujeme a upravujeme

Optimální hodnota pH vody by měla být v rozmezí 7,2-7,6. Pokud bude vyšší, tak bude velmi nepříjemné koupání pro osoby s přecitlivělou pokožkou. Přitom stačí opravdu málo a i tak omezení lidé si mohou v klidu užívat vodní radovánky. Neupravená voda nebude trnem oku jen naší pokožce, ale také se bude postupně měnit, až získá mléčné zbarvení. Bude se zde tvořit více vápenatých usazenin a dokonce, ani kdybychom použili jinou bazénovou chemii, tak nebude její účinek fungovat. V podstatě se bude ničit celý bazén.

lehátka

Takže prioritně měříme a zjišťuje hodnotu pH vody. Pokud máme jasno, tak použijeme například https://eshop.techneco.eu/pH-minus-26521, přípravek je v granulované podobě, který nám vysokou hodnotu dokáže snížit, a poté můžeme přistoupit k další úpravě. Použití je v podstatě jednoduché, kdy stanovená dávka se rozpustí v pitné vodě a vlije se přímo do bazénu. Musí se nechat působit a to klidně celých 24 hodin a opět se provede měření. Pokud to ještě nebude správná hodnota, postup budeme muset opakovat. Již jen z důvodu této dlouhé prodlevy bude lepší se starat o vodu v pravidelných intervalech.