Služby

Čas přemýšlení


Podzim skutečně vyvolává jistou nostalgii a vzpomínky. Třeba i na to, co jsme v létě prožívali a jaké to bylo. A pokud nemáme vlastní bazén, vtírají se myšlenky na jeho pořízení. Nu, snad vám tento článek drobátko pomůže při rozhodování. V první řadě vás jistě odrazuje finanční náročnost. Jenže bazény již dnes nestojí tolik, abyste se báli finančního krachu nebo toho, že půjdete o žebrácké holi. To v žádném případě a mimochodem správná firma vám bazén klidně prodá na splátky. Jen se stačí domluvit. A ty jsou většinou v takové výši, v jaké byste peníze v létě stejně utratili na veřejném koupališti. Že ne? Aha, tak si vezměte tužku nebo jen kalkulačku a počítejte. Ale pozor, za prvé nešvindlujte, šidíte jen sami sebe a za druhé musíte také počítat cestovné. Třeba i jen benzín ve vašem autě. Tam i zpět.

dívka v bazénu

Nyní vezměte do úvahy vstupné, a to pro celou rodinu, plus nějaké výdaje na místě. Huuuups. Tak co, jaká suma vám vyšla? A nyní ji znásobte počtem návštěv plovárny. To je cifra co? Nu a nyní zvažte cenu bazénu a vidíte, že se vám investice vrátí během třeba dvou let. Nebo za rok, to záleží na ceně toho bazénu, který si jako jeho nový majitel vyberete.

voda v bazénu

A samozřejmě jde zde především o typ. Můžete si vykopat díru a vybetonovat plus izolace a kachlíky. Ano, i to je možné, ale také je možné, že v tomto případě jisté finanční potíže mít budete. Musíte mít skutečně takový komfort. Skoro stejný vám udělá bazén hotový z plastu. Je to o hodně méně finančně náročné a také o hodně rychlejší. Plastový bazén se dává většinou do země, ale samozřejmě to tak být nemusí. Firma většinou plní přání zákazníků a je hodně takových, kteří chtějí bazén nadzemní. To je jen na vás. Ať si zvolíte kteroukoli variantu, dbejte, aby vám vyhovovala po všech stránkách a pokud něco nevíte, ptejte se. Bazén je věc na celý život, takže jsou dotazy na místě.