Internet

Proč mít sídlo firmy jinde, než kde bydlíte


Bydlíte v okrese Kladno nebo Beroun, například v některé z malebných obcí v údolí Berounky, a rozhodli jste se začít podnikat? Pak bychom vám rádi naznačili, abyste byli opatrní na svá osobní data. Možná si pod touto radou představíte GDPR a vše, co souvisí se zveřejňováním osobních údajů ve veřejné správě a při komunikaci se zákazníky či obchodními partnery, ale to tentokrát nemáme na mysli. Chceme vám poradit, abyste byli prozíraví vzhledem k prozrazování vašich podnikatelských aktivit lidem kolem vás.

Pražský hrad

Vezměme názorný příklad, představte si, že bydlíte třeba v Nižboře, je to malá obec s přibližně dvěma tisíci obyvateli, kde se mnoho lidí mezi sebou zřejmě dobře zná. Čím více toho na sebe řeknete v hospodě, na ulici, u řeky nebo v obchodě s potravinami, tím více vás mohou někteří lidé ohrozit. Nezapomínejme, že závist je nejen škaredá vlastnost, ale také velmi nebezpečná, a ze závisti někdo dokáže tak znepříjemnit život, že se kvůli němu odstěhujete. Lidé závidí kde co, a pokud se vám při podnikání bude dařit, můžete se stát trnem v oku vašim sousedům a třeba i bývalým kamarádům.

sídlo firmy v Praze

Mnohem prozíravější je, alespoň zpočátku https://www.kr-stredocesky.cz/web/regionalni-rozvoj nikomu neprozrazovat vůbec nic o vašem podnikatelském záměru, a zřídit si sídlo firmy v Praze. Ne v Nižboře, kde bydlíte, ale ve velkoměstě, kde panuje téměř naprostá anonymita. Tam vás nikdo sledovat nebude, a navíc sídla firmy ve velkých městech umožňují využít zasedací místnosti, odkud lze řídit veškerá obchodní jednání a provozní záležitosti.

Díky virtuálnímu sídlu firmy, což umožňuje současná legislativa, pak máte klid na práci a na rozhodovací procesy, můžete se plně soustředit na to, co vás naplňuje a baví, a díky tomu budete prospěšní nejen sobě, ale i druhým lidem. A čím více schopných a morálně kvalitních podnikatelů naše země má, tím lépe pro její rozvoj.