Nezařazené

Co vy a internet?

Když bychom zjišťovali, co mají lidi masově rádi, dá se očekávat, že by zazněl i internet. I ten patří k tomu, co lidi nejenom chtějí, ale často taky potřebují. Nebýt internetu, kde bychom dnes byli? Možná v něčem, co tu bylo před ním a do čeho už by se spousta z nás raději nechtěla vrátit.

Lidi tedy internet chtějí mít. Nebo ho přímo potřebují. A ani vy nejspíš nebudete žádná výjimka a budete zastávat názor, že je dobře, že něco jako je internet existuje. Nebýt internetu, museli bychom zvládat spoustu věcí daleko komplikovaněji. A spoustu možností, které dneska díky němu máme, bychom neměli.

zapnutý notebook

A je dobře nejenom to, že internet máme. Ale taky to, že ho máme čím dál tím dokonalejší. Většinou. Dřív jsme otvírali pomalu celou věčnost i docela malé soubory, přes modem se pomaličku stahovaly obrázky i video, prostě to byla otrava. A dnes už můžeme mít něco, co to zvládne mnohem rychleji.

S dřívějším internetem by se vůbec nedala hrát většina dnešních kvalitních internetových her, nedalo by se s ním skoro nic. Jedině možná zruinovat svoje finance – jak to bylo tenkrát, kdy se ještě dalo připojovat jen přes telefonní linku a tam se platily desítky korun za každou hodinu provozu.

A tak je dobře, že máme dnešní internet, který je rychlý a spolehlivý. A za který se platí vlastně jenom úplně málo, aspoň když to porovnáme s dřívějškem.

sociální média

Super je v dnešní době na internetu ale i to, že už si ho nemusíme prohlížet jenom na velkých počítačích, které byly velké jenom svojí velikostí, ale už ne výkonem. Dneska máme i notebooky, i tablety, i mobily a třeba i herní konzole, a tím vším se dá na internet připojit a používat ho. A byl by nesmysl, kdyby se taková možnost nevyužila, kdybychom se internetu vyhýbali. Jenom těžko bychom hledali něco, co je tak univerzálně použitelné, kde každý z nás najde něco pro sebe.