Nezařazené

Zdravější koupání

Vzhledem k tomu, že se dnes dají koupit bazény relativně lacino, mnoho zahrad je právě těmito vodními plochami ověnčeno. Malý krcálek si dnes můžete koupit i za méně než deset tisíc korun. Sice si v něm asi příliš nezaplavete, ale pokud hledáte pouze osvěžení, bude více než vhodný. Ovšem ani v případě, kdy si koupíte takto malý bazén byste neměli zapomínat na jednu stěžejní věc – čistotu vody. Pro to, abyste čistoty dosáhli, budete muset použít celou řadu pomůcek a prostředků.
dlouhovláska v bazénu
Síť
Klasická síťka by neodmyslitelně měla patřit mezi základní bazénové doplňky. Vždyť bez její pomoci nedokážete sesbírat z vodní hladiny prakticky nic menšího, než je větev ze stromu. A sběr i drobnějších nečistot má v tomto případě rozhodně smysl.
Vysavač
Vysavače se standardně používají nejen k vysávání koberců, ale také různých usazenin z povrchu bazénového dna, respektive stěn. Pochopitelně, že nemůžete použít standardní vysavač, ale pořídit si speciální typ.
plavání u dna
Chlór
Samozřejmě byste neměli ignorovat ani bazénovou chemii, bez které se u vás budou množit bakterie jak o život. Standardně se používá chlór, nejčastěji ve formě tablet. Jde o vysoce účinnou dezinfekci, která sice nemusí každému sedět, ale v případě, že chcete bakteriím v bazénu dát jednou pro vždy vale, dezinfekci musíte používat v pravidelných intervalech.
Plachta
Nechcete-li aby vám do bazénu padaly různé nečistoty, pořiďte si plachtu, jejíž rozměry budou odpovídat s rozměry koupací plochy, která máte na zahradě. Určitě se nejedná o žádnou velkou investici. Plachty jsou levné a poměrně pevné, takže se nemohou poškodit ani při silnějším krupobití nebo větru. Nevadí-li vám si trochu připlatit, můžete si místo obyčejné krycí plachty koupit solární model, který krom jiného má i funkci ohřevu vody. Sice poslední léta byla opravdu horká, ale tento jev nebude trvat navždy. Pokud si budete chtít užít venkovního plavání i v chladnějších obdobích, solární plachta by vám mohla přijít vhod.