Nezařazené

Dobčické rybníčky – netradiční dovolená na jihu Čech.

Jižní Čechy jsou jednou z nejkrásnějších oblastní naší vlasti. Jedná se o oblíbenou oblast rekreace – Lipno, České Krumlov a České Budějovice, Třeboňsko… Pokud ale netoužíte po davech turistů a raději byste strávili dovolenou pouze se svou rodinou, pak zpozorněte! Máme pro vás tip na skvělé ubytování v lůnu přírody a v naprostém soukromí.
Řeč je o areálu Dobčických rybníčků cca 20 km od Českých Budějovic. Jde o stylové dřevěné chatičky pro 2-6 osob, každá z nich je postavena u svého malého soukromého rybníčku. Některé chatky jsou posazeny v korunách stromů, jiné stojí na mole několik metrů od kraje rybníka. Není zde zavedena elektřina, ale k čemu byste ji mohli na dovolené vlastně potřebovat? Pokud si jedete odpočinout od pracovního stresu, je to vlastně velké plus.
loďka na vodě
            Vybavení chatiček je skromné, ale stylové. Pěkné dřevěné postele, stolek, malá pohovka a křesílka. Nechybí zde malá, ale výkonná kamínka na dřevo, která v případě nutnosti vytopí chatku za pár minut. Zároveň slouží jak ohřívač vody, takže ve sprchovém koutě nemusíte mít obavu o nedostatek teplé vody, a v neposlední řadě můžete na jejich plotně uvařit. Za zmínku stojí dostupnost sauny na hrázi rybníka, jejíž přední stěna je prosklená a vy se tak můžete kochat krásou okolí.
            Rybníčky kolem chatek jsou plné ryb; rybáři si mohou zakoupit povolenku a věnovat se oblíbené zálibě. Pokud chcete objevovat místní okolí a netušíte, kam se vydat, doporučujeme vyrazit do Holašovic (asi 5 km). Tato vesnice je zapsána na seznamu kulturního dědictví UNESCO a to díky selskému baroku – architektonickému stylu budova na zdejší návsi. Nedaleko za vsí vyrostl jihočeský „Stonehenge“ – uměle vybudovaný areál ve stylu slavnéhu britského „bratra“. Milovníci piva by neměli vynechat návštěvu nedalekého minipivovaru na ekofarmě v Horních Chrášťanech (cca 3 km).
dům v holašovicich
            Dobčické rybníčky jsou oázou klidu a pohody ve stylovém prostředí a absolutním soukromí. Pobyt zde je vhodný pro lidi, kteří milují klid a přírodu a chtějí si odpočinout od každodenního stresu. Délku pobytu lze doporučit na 2-4 dny. V současné době nabízí areál celoroční provoz. A i v zimě mají zamrzlé hladiny rybníků co nabídnout.