Nezařazené

Rybaření z člunu

Při rybaření nemusíme fungovat jenom z břehu, protože si můžeme zakoupit člun a pohybovat se na hladině. Abychom nemuseli pádlovat, tak stačí koupit motor.

Rybaření z člunu

Nafukovací člun

Pod rybařením si představíme většinou člověka, který stojí u břehu a chytá si pohodlně ryby. Ovšem při tom máme omezení právě to, že můžeme chytat jenom tam, kam Vám dosáhne prut. To však můžete změnit tím, že si koupíte vhodný člun a potom můžeme plout na vodní hladině, čímž se naše možnosti opravdu výrazně rozšiřují. Někdo si pluje jen tak ve svém dřevěném člunu po rybníku, ovšem u moderních plavidel jsou populární nafukovací čluny.

motorový člun

V nenafouklém stavu jsou totiž hezky skladné, takže je dáte do auta a můžete vyrazit kam potřebujeme. Na místě jej pohodlně nafoukneme přes kompresor a můžeme vyrazit na vodu. Potěší vysoká odolnost, takže nemusíte mít starost, že byste jen tak člun propíchli. Kdyby se to přeci jen stalo, tak má více komor, a proto se vzduch uvnitř vyrovná a my můžeme poklidně doplout k hladině. Uvnitř je pohodlí, takže pro rybaření a pohyb na hladině je to ideální prostředek.

Mechanický pohon

Nejjednodušším způsobem, jak se pohybovat po hladině je pádlování, ovšem to není na delší vzdálenosti či proti proudu, protože to bychom se opravdu nadřeli. Takže můžeme lidskou sílu nahradit silou stroje, a to v podobě motoru, s kterým bude pohyb na hladině rychlý a snadný, takže je to úplně o něčem jiném. Při výběru lodního motoru https://www.mlsport.cz/lodni-motory/ musíme zvážit zásadní otázku a to hlavně, jestli chceme elektrický či benzínový.

člun na moři

U elektrických je základem elektromotor, takže tu není tolik součástek, ovšem baterie do něj je drahá a musíme ji stále dobíjet. Kdežto do spalovacího motoru jenom lijeme palivo a děláme běžný servis, abychom se mohli těšit na dlouhou životnost. Čtyřtaktní motory mají zároveň solidní efektivitu, a proto se nemusíme obávat přehnané spotřeby a starat se o ředění benzínu s olejem. Na stránkách naleznete zároveň kompletní příslušenství, aby motoru nic nechybělo a mohl jet naplno.