Necháte si něco vytisknout?

Nároky dnešních lidí jsou už dávno všeobecně vysoké. Dnes už se našinci nespokojí jen tak s něčím, chtějí zásadně jen tu nejvyšší kvalitu, jaká je dostupná. A proto už dávno pominula doba, kdy se leccos dělalo takzvaně ‚na koleně‘, dnešní výrobky musí být dokonalé, a tomu se musí podřizovat i technologie jejich výroby.

A proto se vymýšlejí stále nové a dokonalejší způsoby, jak vyrábět to, co lidé potřebují. A namísto továrních hal se starými známými stroji se tak stále častěji objevuje i nová alternativa, 3D tisk na zakázku Az3d.

foto tiskárny

Možná už jste o této možnosti slyšeli, možná jste ji už i viděli a využili. Ale možná také stále ještě tápete, protože se přece jenom nejedná o něco, co by bylo natolik rozšířené, že by se o tom vědělo úplně všude. A proto si pojďme tuto variantu výroby alespoň zjednodušeně představit.

Pokud jde o 3D tisk, dá se tento charakterizovat jako výroba, při níž se využívá specifická tiskárna. Něco, co dokáže kopírovat předlohu, pouze s tím rozdílem, že zde na rozdíl od všem známých klasických tiskáren nevzniká výtvor plochý, zvaný výtisk, ale předmět trojrozměrný. Prostě se takové tiskárně předloží určitý předmět a tato ho dokáže okopírovat a vytvořit jeho dokonalou imitaci.

tiskárna a model

Postup je tu vlastně snadno pochopitelný. Nataví se tu materiál, ze kterého má být finální výtvor zhotoven, tento se vytlačuje tryskou a ukládá po vrstvách tak dlouho, až vznikne to, co vzniknout mělo.

Je to dokonalý postup výroby s minimem odpadu a příznivou cenou, závisející na použitém materiálu a s tímto procesem souvisejících dodatečných pracích. Zhotovit se tu dá ledacos, od prototypů až po konečné sériové výrobky určené přímo k distribuci, z takové tiskárny může vzejít nejeden výrobek stejně jako třeba i propagační předmět nebo jiná věc.

Jde o něco, co už dnes můžete využít i vy. A proč byste na takový moderní způsob výroby nevsadili?