Nezařazené

Magická hodina mezi psem a vlkem

Kdy přesně je hodina mezi psem a vlkem?

Hodina mezi psem a vlkem je mezi třetí a čtvrtou hodinou ranní. Je to hodina, kdy už není úplná tma, ale ještě není světlo. Říká se, že tato hodina má neskutečnou sílu a dokonce jí jsou přisuzovány magické účinky.

Zajímá vás proč se této hodině říká „mezi psem a vlkem“? Tento básnický obrat vznikl ve Francii. Pravděpodobně z toho důvodu, že básníci v této hodině nejvíce tvořili. U nás se název ujal po básnické sbírce s názvem právě: Mezi psem a vlkem. Pokud byste si to chtěla dohledat, tak autor je Jan Skácel. 

praha

Magično jede na plné obrátky

Co vás mezi třetí a čtvrtou hodinou ranní může potkat? Nejčastěji se vynořují obavy, mohou vás také dohánět temné myšlenky a výjimkou nejsou ani noční můry. Na druhou stranu se vám může zdát ten nejerotičtější sen. Citlivější lidé mají větší tendenci této magické hodině podléhat.

Ráno jste zjistila, že jste byla náměsíčná? Věřte, že je hodně velká pravděpodobnost, že to bylo právě v hodině mezi psem a vlkem. 

Neprovádějte žádné rituály

Nyní si zahrajeme trochu na čarodějnice. Ty moc dobře věděly, že v této hodině nemají provádět žádní rituály ani magická kouzla. Třetí a čtvrtou hodinu ranní ponechaly temným silám u kterých si to nechtěly rozházet. Doba už sice trochu postoupila, ale kdo by to riskoval, že?

Co se ještě děje?

Podle statistik se v hodině mezi psem a vlkem rodí nejvíce dětí a zároveň nejvíce lidí umírá. Podle policejních statistik je zas pácháno nejvíce zločinů v této magické hodině.

spánek

Když na to chcete jít racionálně

Je to na vás už moc ezoterické? Vše se dá vysvětlit i logicky. Během spánku procházíme různými fázemi  a proto se také v této hodině nejvíce budíme, nejhlubší fáze totiž ustupuje. A někdy nás také probudí jen probouzející se ptáci, kteří hlasitě štěbetají, než démoni a nadpřirozené síly.