Nezařazené

La dolce vita u vás doma aneb tajemství Italek

Umění vychutnat si jídlo

Italská kuchyně je výborná. Nejčastěji jsou to těstoviny, risa, ryby, zeleninové saláty, sýry, pizzy, ale i sladké pečivo k snídani. Italská večeře je několika chodová a dlouhá. Ale sejde se celá rodina a povídá se. Zkuste se inspirovat a dvakrát do týdne si udělejte italský večer. Ke stolu ať zasedne opravdu celá rodina, odložte mobily a vyprávějte si, kdo měl jaký den. Jako předkrm podávejte salát caprese, jako hlavní chod spaghetti carbonara a jako sladkou tečku dezert tiramisu. Nezapomeňte ani na skleničku italského bílého vína. 

Tip: v létě si naplánujte výlet na pravou italskou zmrzlinu

kamarádky

Lehkost konverzace

Italové jsou neskutečně družní a přátelští. Nedělá jim problém zapovídat se s paní zelinářkou na trhu nebo pochválit sousedce nový účes. Jen tak. Vše s lehkostí. Žádné nucené fráze ohledně počasí. Zkuste to také tak. Až si půjdete o polední pauze pro kafe, prohoďte s paní prodavačkou pár slov. Nebo se zeptejte kolegyně, zda ji taky tak lahodná káva nakopne po zbytek pracovního dne. Uvidíte reakce, ale věřím, že všechny budou milé. 

portrét

Sebevědomí

Italské ženy jsou krásné. Určitě si vzpomenete na Sophii Loren nebo Monicu Belucci. Přesto oponujete, že ne. Že i tam se najdou ženy s pupínky, celulitidou a křivým nosem? Ale ony si to myslí a to je klíč ke všemu. I s dolíčky na stehnech si vezmou krajkové prádlo, věří si a umí ho nosit. Na nedokonalosti vůbec neupozorňují, nemluví o nich a neshazují se. To samé s oblečením. Italská móda je elegantní s důrazem na kvalitní materiály. Méně je více. 

Tip: nezapomeňte na stylové doplňky, kabelku, šátek a klobouk

I když jdou na nákup do nejbližšího obchodu, hezky se obléknou. Inspirujte se a na léto se vybavte skvěle padnoucími šaty. K tomu lehký make-up, sluneční brýle, úsměv a můžete vyrazit. Užívejte si italský šarm i pohodu.