Nezařazené

Banky jdou znovu s cenami dolů

Chystáte se pořídit si byt či dům? Pokud ano, zaručeně potřebujete hypotéku. Každá z finančních společností na trhu požadují něco trochu jiného a zároveň také nabízí něco jiného. Obecně musíte u většiny doložit vyplněné formuláře, kde bude jméno, příjmení, objekt úvěru, požadovaná výše úvěru a doložené příjmy. U nebankovních institucí poslední položku vyplňovat nemusíte.

Důležitým údajem pro všechny, kteří se pro koupi nemovitosti rozhodli, je úroková sazba. A právě hypoteční sazba se od září začala u mnoha společností snižovat. Zároveň se ovšem zpřísnily podmínky schválení žádosti. Tím pádem bude pro mnoho lidí stále lepší zaplatit trochu vyšší úrok u nebankovní společnosti ovšem s jistotou, že finance získají a ještě k tomu za velmi krátkou dobu.
peníze kalkulačka

Air Bank

Podívejme se na konkrétní případy zlevnění, které jste za posledních několik měsíců mohli na finančním trhu zpozorovat. Společnost se ke dni 2. října dostala na 2,39 procent, a to u hypoték od 1,5 milionu korun výš. Od září letošního roku tak došlo již ke druhému snížení. K prvnímu došlo na začátku září.

Fio

Fio zlevnilo již počtvrté za velmi krátkou dobu. Hypotéku s fixací na tři a pět let lze získat za 2,18 procent, což je o 0,1 méně než naposled. Zakládají si totiž na tom, aby poskytovali co nejvýhodnější služby. Otázkou ovšem zůstává, kolik lidí by u nich úvěr uzavřelo. Ze zkušeností zákazníků totiž vyplývá, že se nejedná o příliš spolehlivou instituci, ve kterou by lidé měli důvěru.
graf růstu cen

Komerční banka

KB přišla na trh jako jediná z větších firem s opakem. Sazbu s fixací na pět let totiž zdražila. Z 2,29 procent se dostala na 2,49 procent, a to s platností od 1. října 2019. Ostatní úroky nechala stejné. Podle tiskového mluvčího KB Filipa Hrubého ovšem konkurenci sledují a snaží se jí přizpůsobit. Je proto možné, že ke snížení sazeb z jejich strany ještě dojde.