Výrobky

Vypěstujte si vlastní porci vitamínů a jezte zdravě

Také jste si dali jako novoroční předsevzetí, že začnete jíst zdravě? V tom případě je nejvyšší čas pustit se do jeho plnění. Možná si nejste jistí tím, jak začít a váháte, zda tento úkol pro vás nakonec není až příliš náročný, zkrátka, zda jste se neunáhlili. Ovšem pozor, nejtěžší je vždycky první krok, a to ostatní už půjde samo!
A začít se dá snadno a rychle třeba tak, že začnete klíčit semínka!
Pěstování mladých výhonků rostlin je cesta, jak výrazně obohatit svůj jídelníček. A to nejen o pořádnou porci vlákniny, ale také o mnoho vitamínů a minerálů, enzymů, a dalších důležitých látek pro zdraví. To, co najdete v mladých výhoncích rostlin, byste jinde hledali jen stěží.červené fazole
Navíc, pěstovat mladé rostlinné výhonky je hračka, zvládnou to i malé děti, pokud je k tomu pustíte. Cesta k úrodě je krátká a možnosti jejího užití v kuchyni jsou bohaté.
To, co budete potřebovat, je především voda, teplo, a později také světlo. Takže stačí, když budete semínka pravidelně prolévat vodou a přidělíte jim nějaké pěkné výslunné místo ve vašem bytě, a o zbytek už se postará sama příroda.
Jistě bude uvažovat i nad tím, do čeho semínka umístit. Vhodnou nádobou na klíčení se může stát prakticky cokoli, co máte doma zrovna po ruce. Může to být libovolná plastová miska anebo i starší zavařovací sklenice. Nicméně nejlépe se vám bude se semínky manipulovat, když si pořídíte praktické nádoby na klíčení od Nakliceno.cz, které jsou vyvinuté přesně pro tuto činnost.zdravé jídlo, zelenina, krabičky
Samozřejmostí je, že jsou zdravotně nezávadné. A navíc jsou chytře navržené tak, aby se vám s nimi dobře manipulovalo. Například sklenice má ve svém víčku integrované sítko, které vám umožní pohodlné proplachování vodou. Biomisky je možné stohovat, takže můžete pěstovat několik druhů výhonků najednou, a vše budete prolévat vodou společně.
Tyto praktické vychytávky vám celý proces pěstování zdravých výhonků ještě více usnadní.