Cestování

Vlakem do Beskyd

Ondřejník bývá pro svoji dostupnost po zpevněném povrchů oblíbeným cílem mnoha výletníků. Kterou zvládnou opravdu všichni. I maminky s dětmi v kočárku. V poslední době je nejvyšší bod Skalka, který leží ve výšce 964 m n.m, častým cílem i cyklistů. Kteří rádi využívají k odpočinku roubenku, ve které lze nejen posedět. Ale zároveň si pochutnat na krajových specialitách. Dominantou tohoto místa je kaplička svatého Antonína. Od které jsou nádherné výhledy co celého kraje. A za příznivého počasí i na Lysou horu. Možností, jak vrcholu Ondřejníku dosáhnout lze i z Kozlovic, nádraží v Kunčicích pod Ondřejníkem či v Čeladné.

Na Ondřejníku

Lysá hora, jejíž vrchol je ve výšce 1323 m n.m, lze zdolat rovněž ze všech světových stran. Stačí si jenom vybrat tu optimální. Nejčastější výchozí bod je nádraží v horské obci Ostravice. Které slibuje nejkratší a nejpříjemnější výstup. Červená turistická značka vede turisty k horskému lanovému centru Opičárna, které je zbudováno vedle rekreačního střediska Sepetná. Pokud na výstup Lysé hory se vydají i děti, často se v něm na zpáteční cestě zastavují. Lukšinec bývá místem, ve kterém se setkávají skupiny turistů. Jak ty, které vyrazily z Ostravice, tak ty, které zvolily delší trasu z frýdlantského nádraží. Ti kus cesty procházejí po známé Medvědí stezce. Občerstvení jim nabídne stylový hostinec U Veličků.

Cestou na Lysou horu

Ski areál Opálená je sice místem, které je oblíbené především lyžaři. Ale i v letních měsících rozhodně stojí návštěvu. Nejčastějším výchozím bodem tohoto výletu je čeladenské nádraží. Ze kterého lze rovněž vyrazit po zpevněných cestách i menšími dětmi. Přístup je i z druhé strany – ze Pstruží. Letní aktivity přivítají všichni milovníci pohybu. Možnost zapůjčení koloběžek a horských kol umožňuje průjezd lesním prostředím. Na jejímž konci je odměna v podobě výhledů na krásy Beskyd. Milovníci lukostřelby si tu také přijdou na své. K hospůdce na kopci lze sice možné dojet i autem. Ale po vlastních to udělá větší radost. Navíc i v době, kdy není otevřená, mohou návštěvníci využít její Barborčinu samoobslužnou studánku.