Nezařazené

Starožitný nábytek

Pokud jste milovníky starých tradic a zavítáte do prodejny starého nábytku, pak vás určitě zaujme starožitný nábytek, který bývá velice skvostný. Starožitný nábytek se hodí do každého interiéru, jen si dejte pozor na pár věcí, které před nákupem potřebujete vědět.

1 Stav nábytku

Před nákupem starožitného kousku si ho nejprve opravdu pořádně prohlédněte, zaměřte se na všechny hrany a rohy, které mohou být poškozené. Pokud se jedná o dražší kus nábytku, nechte jej prohlédnout i odborníkem, který posoudí stav nábytku a také jeho cenu, která může být přemrštěná. Také se můžete porozhlédnout po dalších podobných kusech nábytku, se kterými můžete cenu jednoduše porovnat a stejně tak můžete okouknout i stav, a porovnat jej s vaším vybraným nábytkem.

starožitná truhla

2 Renovace

V případě, že se rozhodnete starý kousek nábytku, třeba po prababičce renovovat, nechte si nejprve poradit od odborníka, který vám posoudí stav a také vám poradí, jak nábytek zrenovovat, abyste jej nezničili. V případě dražšího nábytku doporučujeme renovaci provést přímo za pomoci odborníka, který se v renovaci takového nábytku dobře vyzná, aby nebyl znehodnocený. Sledujte hlavně reference, abyste nenaletěli někomu, kdo se za odborníka jen vydává.

obývací pokoj (2)

3 Umístění

jak jsme již zmiňovali, starožitný nábytek se hodí do každého interiéru, jen to chce trochu improvizace a zaměřit se na umístění, aby to nebilo do očí. Samozřejmě staré kredence a příborníky Svetpokladu se budou hodit jen do kuchyně ale třeba starožitnou komodu můžete umístit do ložnice, chodby nebo třeba do obývací místnosti. Pokud se vám do interiéru nehodí a přece jen ji chcete využít, přemýšlejte právě nad renovací, která může takovému nábytku dát nový vzhled.

Pokud jste nalezli na půdě starý kousek nábytku po prababičce a chcete jej umístit do interiéru, pak neváhejte, starožitnosti se vrací do módy, stejně jako všechny věci s příběhem.