Nezařazené

Půjčené obytné auto

Rozhodli jste se letos pro poněkud dobrodružnější formu dovolené. Nepojedete do Chorvatska do předem vybraného penzionu a nestrávíte tak celou dovolenou na jednom místě. Chcete poznat víc. Navštívit i zajímavé vnitrozemí, projet Slovinské hory, užít si nějakou tu pořádnou túru. K moři chcete přijet příjemně unaveni a plni zážitků.

Autopůjčovnu naleznete na internetu

Na tento způsob dovolené je ideální obytné auto. Poskytuje zázemí a komfort, který žádný stan nenabízí, nejste odkázáni na chatky v autokempech, které, ne vždy musí být ve vašem termínu k dispozici.

Nabídka půjčoven obytných automobilů u nás je velice široká. Stačí zadat do internetového vyhledávače požadované heslo, a můžete si vybírat podle lokality půjčovny i podle toho, jaké typy obytných vozů každá autopůjčovna nabízí.

Ceny obytných vozů ve všech půjčovnách se moc neliší. Někdy to připomíná kartelovou dohodu, ale pravděpodobně jde jen o to, že řada autopůjčoven se prostě jen veze na již dané vlně.

Auta k zapůjčení se ovšem liší. Od supermoderních, přes klasické s alkovnou nad kabinou řidiče až po poněkud historické exempláře. Vybavení těchto vozů je rovněž standardní. Míst pro přespání od tří po osm osob. Sprcha a WC, poměrně slušně vybavená kuchyň a společenské zázemí s jídelním stolem. Obytná auta mají rovněž k dispozici lednici, televizi a ty lepší také klimatizaci. Sebou si vezete zásobu pitné vody a rovněž každý den nemusíte řešit co s odpadní vodou. Ta se jímá do nádob, takže je stačí vylít až při jejich naplnění. WC je samozřejmě chemické.

I cesta může být cíl

Když si půjčíte obytný automobil, měli byste si uvědomit, že kromě plusu ve formě pohodlí, má také dost výrazné úskalí. To především při řízení. Slabá akcelerace není tím největším problémem. Na cestách se můžete potkat se situacemi, které se vás v běžném osobním autě netýkají. Tou nejzávažnější je výška obytného vozu a tím nemožnost projet pod některými překážkami. Před tím, než vyrazíte na dovolenou, si proto pečlivě naplánujte trasu.