Nezařazené

Je kamenná dlažba skutečně ta nejvhodnější?

Kdo má zahradu či dvorek, ví, že to není nic jednoduchého na údržbu, zvláště pokud chceme, aby se nám na ní pohodlně žilo, a je jedno, jestli je u rodinného domku či u chaty nebo chalupy. A jednou z věcí, které je potřeba zajistit, jsou nejrůznější cestičky.

Ty jsou nutné i v případě, že se rozhodneme mít ji zcela zatravněnou či ji používat především pro pěstování. Není totiž nic příjemného brodit se mokrou trávou, nebo zablácenými vyšlapanými cestičkami. Proto je dobrý nápad ty nejčastěji používané nějakým způsobem zpevnit.

dlazba2

K tomuto účelu se nejčastěji používá kamenná dlažba. V podstatě jde o kamenné kostky, které jsou naskládány k sobě a tvoří tak cestu. Ty mohou mít nejrůznější tvar, od klasického kvádru přes kostky až po nejrůznější nepravidelné tvary. Zde pak záleží na našem vkusu, který z nich si vybereme. Totéž platí i o barvě.

Ovšem vzhledem k tomu, že se nejedná o levnou záležitost, se mnoho lidí ptá, zda je to skutečně tak dobré řešení. Koneckonců, máme i jiné možnosti. Například můžeme použít beton či štěrk nebo ušlapanou hlínu. A je pravdou, že všechny tyto varianty jsou levnější.

dlazba1

Problém je, že právě kamenná dlažba z nich ze všech vypadá nejlépe, pokud se správně použije. Také má při správné péči zdaleka nejdelší životnost, což znamená, že bude trvat delší dobu, než ji bude nutné vyměnit. To samozřejmě znamená i úsporu peněz.

Jistě, je pravdou, že například na rozdíl od betonu mohou v mezerách mezi jednotlivými dlažebními kostkami růst nejrůznější traviny. Tomu se však dá zabránit použitím nejrůznějších přípravků, které jsou běžně dostupné na našem trhu.

Nutné je také říci, že ze všech výše uvedených možností se právě po ní nejlépe chodí. A to je rozhodně velké plus, vzhledem k tomu, že právě k tomuto účelu ji zde pokládáme. Nemusíme se tak bát, že přijdeme dovnitř například celí zablácení. A to je rozhodně velká výhoda.