Nezařazené

Co takhle rodinný dům na klíč na Vysočině

Rodinné domy na klíč na Vysočině https://www.hbstavby.com/na-klic/ se vyznačují několika benefity, s nimiž konkurují jiným řešením bydlení. Pojďme si je v krátkosti nastínit:

jídelní kout a kuchyně

Bydlíte na Vysočině – tím bychom měli asi začít, neboť je to jeden z nejzajímavějších a nejvíce atraktivních koutů naší země z hlediska dlouhodobého pobytu. Je tu opravdu božský klid, čistá příroda, překrásná krajina, spousta památek historických i těch přírodních. Protéká tudy řeka Sázava a z těch dalších atraktivních míst můžeme jmenovat např. Slavonice, Dačice, Telč a CHKO Žďárské vrchy.

interiér domu

Neplatíte nájem – být v pozici nájemníka není nic příjemného, ačkoli se může zdát, že jde o relativní pohodlí. Nemusíte se starat o údržbu, povinností nájemce je odstraňovat všechny technické závady, na které upozorníte, např. závada na radiátorech (prasklé topení), nefunkční karma či bojler, závada na elektroinstalaci atd. Tuto výhodu ovšem draze zaplatíte a vaše úspory se rozkutálí či lépe řečeno, přesunou do cizí kapsy. Nebydlíte ve svém a může se stát, že vám nájemce vypoví smlouvu a máte tři měsíce na nalezení nového nájmu, zabalení a přestěhování věcí, vyřizování dokladů a možná, že i nového zaměstnání. Ve svém domě žádný nájem neplatíte a žádný nájemce vás z něj vyhazovat nebude. Jiná věc je pochopitelně hypoteční úvěr a zástava objektu, ovšem zde splácíte pouze dluh vůči věřiteli, k němuž jste se zavázali, a hlavně hradíte částku za svůj vlastní objekt, nikoli cizí.

Snížit náklady na bydlení – bydlení v domě má stále podstatnou výhodu vůči bytu v nižších nákladech, zejména jde o vytápění a částku do fondu oprav. Zejména v případě, že vytápíte objekt dřevem v krbových kamnech, s vlastní vrtanou studnou, solárním ohřevem vody a případně s fotovoltaikou na střeše. Snížíte-li náklady na bydlení minimum, bude se vám i lépe splácet případná hypotéka.