Nezařazené

Co obnáší nákup příslušenství k bazénu

Ponořit se do bazénu, udělat pár temp, obrátit se na záda, zkusit pod vodou kotoul nebo stojku a pak si vylézt na nafukovací lehátko, nechat na sebe pražit slunce v plné síle a přitom si dopřát vanilkovou či pistáciovou zmrzlinu. Pro mnohé z nás nic nereálného, ani neuskutečnitelná snová představa. Mít na zahradě bazén a využívat jej v parných letních dnech a podvečerech, aniž bychom byli nuceni ukrývat se před sluníčkem doma se zapnutou vzduchotechnikou na plné obrátky, není v dnešní době až tak nemožné. Stačí k tomu docela obyčejná nadzemní nádrž za pár tisíc korun, kterou na konci koupací sezóny demontujete, a obnovíte její provoz zas na jaře či v létě.

kruhy na hladině

Uvažujete-li o tomto levnějším řešení, pak musíte ještě započítat příslušenství bazénů, bez jejichž podpory se brzy budete koupat ve špinavé břečce, páchnoucí a možná i nebezpečné ze zdravotního hlediska. Co budete tedy navíc potřebovat?

Filtraci a desinfekci – pro menší nádrže postačí filtrace kartušová s papírovými vložkami, ovšem mnohem sofistikovanější řešení je písková filtrace s výkonným čerpadlem. Pro desinfekci vody můžete využít buď chlorové tablety, solinátor a mořskou sůl pro chlorování pomocí elektrolýzy, anebo můžete sáhnout po bezchlorové chemii.

venkovní bazén

Vysavač – u kulatého bazénu o průměru tři metry nemusíte zrovna investovat do robotického vysavače, vystačíte klidně s poloautomatem nebo s ručním nástavcem na teleskopické tyče. Kromě vysavače se vám hodí i hladinová či hlubinná (dnová) síťka a vysavač také budete muset propojit s vaší filtrací vhodnou bazénovou hadicí.

Podložka a krycí plachta – až budete bazén pokládat na zem, musíte ji vyrovnat do roviny a zbavit ostrých a velkých předmětů, které by poškodily dno. Nakonec na zem položíte geotextilní podložku. A pro zakrývání hladiny před spadem nečistot a jako izolaci před únikem tepla z vody se hodí krycí plachta.

A co dál? Mohou se vám hodit bazénové schůdky, algicid a vločkovač proti řasám, teploměr, testery pH a další přípravky, jako je odpěňovač nebo čisticí koncentráty či zazimovací roztoky.